Náš tým

Vít Lauer / FRSA Advisory s. r. o.Vít Lauer
Vedoucí partner
vit.lauer@frsa.cz

Vít Lauer má devatenáctileté praktické zkušenosti s řízením finančních rizik, přípravou a realizací zajišťovacích nebo investičních finančních transakcí.

V Citibank a.s. byl postupně zodpovědný za řízení aktiv a pasiv banky, obchodování s dlouhodobými úrokovými produkty (úrokovými deriváty), přípravu a realizaci komplexních zajišťovacích obchodů pro nejvýznamnější korporátní klienty Citibank Europe plc  v České republice, přípravu a realizaci investičních strategií pro finanční instituce působící v České republice.

V těchto pozicích získal praktické zkušenosti s obchodováním na finančních trzích, způsobem řízení finančních transakcí a jejich rizik v nadnárodní finanční instituci. V rámci pracovních pozic ve skupině Citicorp/Citigroup  Vít Lauer absolvoval dlouhodobé pracovní pobyty a odborné kurzy v Citibank London NA.

Vít Lauer se věnuje poradenské činnosti v oblasti Řízení finančních rizik / Treasury a Transakčnímu poradenství od roku 2011.

Mário Strapec
mario.strapec@frsa.cz

Mário Strapec působí již více než devatenáct let v oblasti financí a poradenství. Pracoval pro mezinárodní konzultační společnosti (Deloitte, Accenture) a bankovní skupiny regionu střední Evropy (Erste Group, Raiffeisenbank).

Ve skupině ERSTE Group Bank byl zodpovědný za definici strategie a řízení nadnárodní dceřiné společnosti (výkonný ředitel) založené za účelem implementace core-banking systému v rámci skupiny Erste (Rakousko, ČR, SR, Maďarsko, Chorvatsko). Další významné projekty, které vedl, byla implementace systému řízení skupinových limitů a kreditního rizika pro Českou spořitelnu a projekt optimalizace procesů a obchodního modelu pro nadnárodní energetickou společnost.

Mário Strapec se věnuje již více než deset let implementacím klíčových systémů a s nimi spojených aplikací (např. dokument management systém, CRM) a poskytuje odborné konzultace v oblasti projektového managementu, procesní optimalizace a bankovnictví, například pro IBM, Philips, NBS (Národná Banka Slovenska), Deloitte, Greyson.

Luboš Marek
lubos.marek@frsa.cz

Luboš Marek má více než dvacetileté zkušenosti z oboru financí, a zejména s obchodováním na mezinárodních finančních trzích.

Po několikaletém působení v Komerční bance na pozicích IT administrátora a vedoucího expozitury působil v Citibank nejprve jako vedoucí týmu vypořádání obchodů s cennými papíry a následně na úseku obchodování s úrokovými a měnovými finančními instrumenty, tuto náročnou pozici zvládal s konzistentně pozitivními výsledky. Byl zodpovědný za realizaci obchodů na mezibankovním trhu, za obchody s investičními klienty banky (mezinárodní hedgeové fondy, investiční fondy, penzijní fondy). Podílel se taktéž  na vytváření i realizaci zajišťovacích obchodů a individuálních komplexních produktů pro korporátní klienty.

V těcho pozicích získal nejen detailní znalosti obchodovaných instrumentů a finančního trhu, ale i optimální realizace finančních transakcí a zejména dlouholeté praktické zkušenosti s chováním finančních trhů v různých tržních podmínkách a režimech. V našem týmu působí od roku 2017.

Další členové týmu

V našem týmu působí odborníci s rozsáhlými zkušenostmi s vedením projektů, účetního a daňového poradenství z mezinárodních poradenských společností, IT specialisté poskytující poradenství v oblasti hardware a software.

© FRSA Advisory s. r. o. Všechna práva vyhrazena.

FRSA Advisory s. r. o.

Revoluční 724/7, 110 00  Praha 1

Tel.: +420 222 263 788

 

Zásady zpracování a ochrany osobních údajů

Sledujte nás